Teknik Bilgi

Tiny house hareketi, basitçe ifade etmek gerekirse, yaşadıkları alanları ve mekanları küçültmeyi tercih eden insanların oluşturduğu sosyal bir harekettir. Gelin yakından inceleyelim.

Eviniz, 02 Tip Uluslararası Kara Yolları Uygunluk Belgeli, Ruhsatlı ve Plakalı olarak teslim edilmektedir. Ruhsatta römork aracı statüsünde trafiğe kayıtlı, olduğundan, Motorlu Taşıtlar Vergisi gibi herhangi bir vergiye tabi değildir. İmarlı veya imarsız arsalarda, kendi arazinizde, bahçenizde, kiraladığınız arazinizde, kamping alanlarında, v.b. gibi alanlarda, sorunsuz konumlandırabilirsiniz. Doğada rahatlıkla yaşayabilirsiniz. Birçok evi, bir arada düşünerek, otel gibi işletme de yapabilirsiniz.

Eviniz trafiğe çıkıcaksa, senede bir kez muayene işlemlerini, gezici muayene istasyonlarında, gerçekleştirebilirsiniz. Yada trafiğe çıkmayacaksa, plaka trafiğe teslim edilerek “çekme belgesi” de alabilirsiniz, muayeneden muaf olabilirsiniz. Daha sonra trafiğe çıkmak isterseniz, çekme belgesini iptal ettirip, muayene yaptırarak, yeniden plakanızı alabilirsiniz.

Zemin, dış cephe duvarları ve çatı ısı yalıtım hesabı ile, ısı köprüsü oluşturmayacak şekilde, gerekli ısı yalıtımı, yapılmıştır. Dış cephelerin tamamı nefes alan su geçirmez örtü ile su yalıtımı, uygun detay ve malzemeler kullanılarak, uzun ömürlü çözülmüştür. Her türlü mevsimde, yaz-kış yaşanabilir konfordadır. İç cephe duvarları ahşap lambri veya marin kontraplak ile kaplanmaktadır.

WC lavabo gibi atıksu giderlerini, kanalizasyona, fosseptiğe veya gömme bir atıksu tankına bağlantısını yapabilirsiniz. Böyle bir imkân yoksa, klozeti opsiyonel olarak kompoz tuvalet haline çevrilebilir. Atıksu içinde taşınabilir tekerlekli atıksu tankı kullanabilirsiniz. Kullanma suyu ihtiyacı da mevcut bir şebeke veya artezyen kaynağından elde edebilirsiniz. Mevcut şebeke veya artezyen su kaynağı yoksa, dış zeminde ihtiyaca uygun hacimde temiz su tankından, tekne tarzı hidroforla kullanma suyu, opsiyonel olarak rahatlıkla sağlayabiliriz. Ayrıca temiz su ihtiyacı da, yağmur suyu toplama depoları kullanarak çözebiliriz. Sıcak su ihtiyacı karşılamak için opsiyonel olarak, elektrikli veya gazlı tesisat altyapısı vardır. Ayrıca Klima altyapısı mevcuttur.

EVİM MOBİL ürünlerimiz, iki katlı, tek katlı, 10 m2 ile 33 m2 arasında değişmektedir. Projelendirme, tasarım, kişiye özel olarak da üretilmektedir.

Ocak ve fırın yerlerinde elektrikli veya gazlı kullanıma uygun tesisat yapılmıştır. Çamaşır makinesi yeri de mevcuttur. İç stor perde, alarm sistemi, akıllı uzaktan erişim ev sistemi opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Siparişinizle, 90 gün içinde anahtar teslimi yapılmaktadır.

Evlerinizi, 3 ton çekme kapasitesinde olan, asgari 2200 cc motor hacimli 4×4 Pick-Up, SUV, arazi tarzı araçlarla çekebilirsiniz. Sürücü Belgesi olarak BE sınıfı ve belli bir sürüş tecrübesi gerekmektedir. Böyle bir imkanınız yoksa, çekme hizmeti sunmaktayız. Evin kurulumunu, dört köşesinde bulunan krikoların yardımıyla kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Talebiniz durumunda, kurulum hizmeti de ücretsiz vermekteyiz.

Evinizin alt şasesi, kasa kısmı, dış ortamdan zarar görmemesi için sıcak daldırma galvaniz ile kaplanmış, çelik konstrüksiyondur. Yürüyen aksamında, Frenli torsiyon dingilleri ve kaplin frenli çeki oku, ALKO – KNOTT gibi Alman markalar kullanılmaktadır. Karkası çelik konstrüksiyon malzemedir. Kapı ve pencereler alüminyum doğrama, Camlar temperli renkli reflekte ısı cam, dış cephe ve çatı kaplamasında alüminyum metal veya ahşap thermowood v.b. gibi malzemeler kullanılmaktadır. Talebe göre belli prensipler dahilinde, iç ve dış cephelerde, farklı renk ve malzeme seçeneklerimiz de mevcuttur. İki katlı loft tarzı ev dışında da, tek katlı daha ufak evler de sipariş edebilirsiniz.

Mevcut elektrik ve su şebekelerinden yararlanılacak şeklinde tasarlanan evlerinizde, elektrik ihtiyacında, şebekeden bağımsız sistemler ( off grid ) kullanılacaksa, buna uygun tesisat 220 volt – 12 volt altyapısı hazırdır. Dilerseniz elektrik enerji ihtiyacınızı fotovoltaik güneş panelleri, rüzgar türbini ile opsiyonel olarak karşılayabilirsiniz. Bu tür sistemleri arazide  konumlandırabilirsiniz.

Evinizin içinde, duvarlar birinci sınıf lamine ahşap lambri, zemin parke, fonksiyonel alt+üst mutfak dolapları, LPG’li ocak, elektrikli fırın, sürgülü aspiratör, evye, açılır yemek veya çalışma masası, mikrodalga için dolap, üst kata çıkış ahşap basamaklı merdiven, merdiven altında dolaplar-çekmeceler, çatı açılır pencere, duş-kabini, klozet, banyo lavabo ve aynalı dolabı, banyo sürgülü kapısı, çamaşır makinesi dolabı, boy kiler dolabı, elbise dolabı, LPG’li kombi altyapısı yapılmaktadır. Opsiyonel olarak ısınma radyatör altyapısı ve elektrikli yerden ısınma altyapısı, güvenlik alarm sistemi altyapısı, akıllı ev sistemi altyapısı yapılabilir.


Teklif Al

Teklif almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Teklif Al